Pomoc pre Grétku

ĽudiaĽuďom.sk

Cez portál ĽudiaĽuďom.sk sa dá prispieť "celoročne" a sumou, akou chcete.

2 % z dane

Podrobný postup, ako poukázať 2% z dane pre Grétku.

Prečo pomôcť Grétke

Grétka v Dunajskej Lužnej

Grétka sa narodila predčasne v 28. týždni tehotenstva 12. decembra 2017. Mala veľmi nízku pôrodnú hmotnosť, iba 1290 g. V prvých mesiacoch jej života sme spozorovali oneskorenú hrubú motoriku a neskôr sa u nej potvrdila forma detskej mozgovej obrny - spastická diparéza. Od 9 mesiacov sme cvičili vojtovku, zároveň sme chodili na rôzne druhy rehabilitácií, plávanie, hipoterapiu, absolvovali sme rehabilitačný pobyt v Adeli v Piešťanoch a tri pobyty v Tetise v Dunajskej Lužnej. Väčšina z terapií nie je preplácaná poisťovňou a musíme si ich hradiť sami. Momentálne Grétka už niekoľko mesiacov pravidelne rehabilituje v Centre Svetielko v Bratislave, kam chodí 2x týždenne a robí tam veľké pokroky.

Začiatkom roka 2020 začala Grétka ako 2-ročná samostatne chodiť, ale iba po špičkách, na päty sa vôbec nedokázala postaviť. Koncom októbra 2020 podstúpila operáciu v narkóze - perkutánnu fibromyotómiu na ľavom lýtku v NÚDCH na Kramároch. Ľavá nožička už bola silno spastická a mali sme veľký problém ju vôbec v členku ohnúť. Po operácii sa spasticita uvoľnila, noha v členku je krásne ohybná, ale bude si vyžadovať veľmi veľa cvičenia, aby sa naučila správne stúpať na pätu a aby sa aj pravá nožička dorovnala k tej operovanej.

Keďže kvôli Grétkinmu zdravotnému stavu zostávam na rodičovskej „dovolenke“ ďalší rok, náš rodinný príjem nám neumožňuje zaplatiť jej rehabilitácie v takom rozsahu, ako by bolo potrebné.

Podrobný prehľad rehabilitácii a terapií, ktoré Grétka absolvovala

Posledná aktualizácia: 25.1.2021

Copyright © Ramgad 2007-2021. Design from oswd